Archiwum informacji

2018-09-18 00:01

52 Rajd Żubrów

52 Rajd Żubrów rozegrany zostanie w dniach 19-20 października 2018 jako jedna z imprez w ramach obchodów Jubileuszu 110 lecia Automobilklubu Krakowskiego.
Rajd ten zgodnie z tradycją, która sięga roku 1966 jest organizowany dla byłych zawodników, działaczy, sympatyków sportu samochodowego oraz posiadaczy pojazdów zabytkowych. Inicjatorem imprezy był Sobiesław Zasada, który właśnie w roku 1966 zdobył pierwszy tytuł Mistrza Europy.
Koncepcja 52 Rajdu Żubrów jest podobna do ubiegłorocznej edycji, start i meta zlokalizowane zostały w Zakopanem pod Hotelem Mercure Kasprowy, dla uczestników przygotowaliśmy 10 prób sportowych na terenie Podhala

Mamy nadzieję, że przygotowane trasy zadowolą uczestników i dadzą im dużo satysfakcji ze wspaniałej sportowej rywalizacji.

  2018-08-21 13:43

  7 Rajd Polski Historyczny

  Rajd wystartuje 29 sierpnia 2018 roku, tradycyjnie z samego centrum Krakowa.Kolejna edycja będzie pod wieloma względami nowa, co doskonale połączy się z obchodami 110 lecia istnienia Automobiklubu Krakowskiego oraz uatrakcyjni i podniesie poziom Rajdu.7 RPH to aż 4 dni zaciętej rywalizacji i najdłuższa dotąd trasa licząca około 1250 km, z czego około 700 km jazdy na regularność. Ponadto równolegle do RPH wystartuję 1 Rajd polski Nowych Energii, w którym udział wezmą pojazdy zasilane alternatywnymi źródłami energii.
  Zapowiada się niezwykle ciekawie, zatem gorąco zachęcamy do śledzenia informacji.
  Szczegóły na naszej stronie www.rajdpolskihistoryczny.pl

  PLIKI:

   2018-06-11 21:18

   1 Rajd Polski Nowych Energii

   W dniach 29 .08 – 01.09.2018 po raz pierwszy w Polsce rozegrany zostanie 1 Rajd Polski Nowych Energii będący 7 rundą FIA E-Rally Regularity Cup 2018 . Zawody te będą rozgrywane równocześnie z 7 Rajdem Polski Historycznym .
   Szczegóły na stronie rajdu . www.rajdpolskinowychenergii.pl

   PLIKI:

    2018-03-07 00:18

    PLATINUM 2 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

    W dniach 6-8.04.2018 Automobilklub Krakowski przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka oraz Starostwem Powiatu Wielickiego organizuje PLATINUM 2 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

    W dniu 6 kwietnia w "Solnym Mieście" w Wieliczce odbędzie się odbiór administracyjny zawodników i badanie kontrolne zgłoszonych samochodów. Na sobotę 7 kwietnia przewidziane jest rozegranie OS-u na Brzegach a wieczorem tradycyjny OS Wieliczka Rynek. W niedzielę 8 kwietnia kolejny OS na Brzegach i powracający po rocznej przerwie OS Solne Miasto. Łącznie zawodnicy będą mieli do pokonania 40 km odcinków specjalnych.

    Podobnie jak w roku ubiegłym rajd będzie zaliczany jako I Runda MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

    Tak jak w poprzednich latach głównym celem tych zawodów jest przypomnienie sylwetek dwóch wybitnych zawodników, którzy wpisali się na stałe do historii sportu samochodowego.

    Więcej informacji na oficjalnej stronie Memoriału www.superos.pl przygotowanej jak co roku przez zespół redakcji TopRally.pl     2018-01-04 22:41

     WACEK WRACAJ DO NAS

     08 października 2017, Wacław Kostecki wieloletni członek Automobilklubu Krakowskiego, doznał groźnych obrażeń podczas wypadku helikoptera na rajdzie Liepaji.
     Wacek jest nie tylko byłym dyrektorem organizacyjnym Rajdu Krakowskiego, Rajdu Żubrów, założycielem Szkoły Jazdy Subaru (SJS), która przeszkoliła tysiące kierowców z bezpiecznej jazdy, dziennikarzem i sympatykiem sportów motoryzacyjnych, jest przede wszystkim wspaniałym i czułym na los innych Człowiekiem. Zawsze ochoczo i szczodrze włączał się w pomoc potrzebującym. Od wielu lat wspierał WOŚP (MOTOORKIESTRĘ organizowaną na parkingu M1 w Krakowie przez Automobilklub Krakowski i Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe) fundując nagrody, które były licytowane .
     Teraz Wacek potrzebuje wsparcia. On i Jego rodzina, która nie jest w stanie z własnych środków pokryć kosztownego leczenia. Leczenia, które jest przepustką dla Wacka w powrocie do normalności. Wacek znajduje się w Polskim Centrum Rehabilitacji funkcjonalnej VOTUM w Krakowie, gdzie przechodzi intensywną terapie i rehabilitacje mającą na celu wybudzenie Go ze śpiączki a w dalszej perspektywie powrót do Tych których kochał i do tego co kochał. Koszt miesięcznej rehabilitacji to aż 30 000 zł.
     Przyłączamy się do apelu córki Wacka, Soni, która na facebooku założyła stronę WACEK WRACAJ DO NAS i na bieżąco informuje o postępach w powrocie do zdrowia Ojca ( A TAKIE SĄ!!!) i gorąco prosimy o dowolne wpłaty na konto założone przez fundację Votum:

     Nr konta: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
     Tytuł przelewu: dla Wacława Kosteckiego na leczenie rehabilitacje

     BARDZO WAŻNE – tylko wpłaty z dopiskiem dla Wacława Kosteckiego kwalifikowane będą na rzecz Wacka

     Fundacja VOTUM
     ul.Wyścigowa 56i
     53-012 Wrocław

     KRS 0000272272
     Sonia Kostecka

     Zachęcamy również do przekazania 1% podatku na rzecz Wacka.

      2017-09-20 21:09

      51 Rajd Żubrów

      51 Rajd Żubrów zostanie rozegrany w dniach 20-21 października 2017, tegoroczna edycja będzie miała zmienioną formę.
      Utworzyliśmy dodatkowe grupy, w których będą mogli wystartować zawodnicy posiadający aktualne licencje i uczestnicy którzy posiadają samochody „usportowione”.
      Zmieniliśmy też trasę. Rajd wystartuje z Zakopanego, nowe Próby Sportowe zlokalizowaliśmy na terenie Podhala, meta tradycyjnie w Zakopanem.

      Serdecznie zapraszamy do udziału, mamy nadzieję, że przygotowane trasy zadowolą uczestników i dadzą im dużo satysfakcji ze wspaniałej sportowej rywalizacji.

       2017-08-30 18:21

       6 Rajd Polski Historyczny

       Czy można połączyć przeszłość z przyszłością? Podczas tegorocznej edycji Rajdu Polski Historycznego organizowana będzie runda ECO Nova Rally Cup. W tym cyklu mogą brać udział pojazdy hybrydowe i napędzane alternatywnymi źródłami energii: gaz ziemny, etanol, biodiesel, LPG, ogniwa paliwowe i elektryczne.
       Z roku na rok Polacy coraz chętniej zmieniają styl jazdy i uciekają się do alternatywnych rozwiązań zasilania swoich pojazdów szukając tym samym sposobu na oszczędność. W tym roku dzięki specjalnej rundzie ECO Nova Rally Cup, będziemy mogli przekonać się, że samochody z paliwem ekologicznym to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim ochrona środowiska. Jako organizatorzy RPH stawiamy sobie za cel nie tylko promocję zabytkowej motoryzacji, lecz także propagowanie bezpieczeństwa jazdy oraz pojazdów które przyczyniają się do oszczędności energii oraz ograniczają emisję spalin. Takim pojazdem może być np. samochód, który posiada w swoim wyposażeniu hybrydę+ czyli napęd elektryczny, benzynę i gaz.
       6 Rajd Polski Historyczny organizowany będzie w terminie 7-9. września 2017 roku. Ten wymagający dla zawodników rajd, będzie liczył około 1000 km, w tym około 550 km trasy to odcinki jazdy na regularność. W rajdzie corocznie bierze udział ok. 55 załóg (obecnie 57 załóg 2017), w tym udział załóg z zagranicy rośnie z roku na rok – z 2 załóg w 2012 do 29 załóg w 2017 roku.
       Pojazdy prezentowane podczas ECO Nova Rally Cup będą miały do pokonania te same trasy co pojazdy historyczne. Dla miłośników motoryzacji będzie to nie lada gratka – w jednym miejscu spotka się historia z teraźniejszością i przyszłością motoryzacji.

       Przez wszystkie edycje rajdu Start Honorowy organizowany był na Rynku Głównym w Krakowie, a Meta połączona z Classic Moto Show. Zawodnicy mają możliwość zaprezentowania swoich samochodów nie tylko podczas Startu w Rynku Głównym ale również w miejscach postoju na trasie rajdu m.in. w takich miejscowościach jak: Nowy Sącz, Bukowina Tatrzańska, Czchów, Łapanów. Są to miejsca gdzie corocznie zbiera się kilka tysięcy fanów motoryzacji zabytkowej oraz turystów podziwiających te piękne samochody, wtapiają się one w krajobraz Małopolski i zabytki architektury.
       Na naszej stronie www.rajdpolskihistoryczny.pl możecie Państwo zobaczyć zdjęcia i filmy z poprzednich edycji, ale również jako nieliczni mamy swoja galerię na stronie FIA

       W tym roku dodatkową atrakcją podczas Ceremonii Startu na Rynku Krakowskim będzie wystawa i konkurs elegancji pojazdów zabytkowych - KRAK 2017

       2017-08-18 15:17

       ZMARŁ MIECZYSŁAW BANAŚ

       16 sierpnia 2017 w wieku 74 lat zmarł Mieczysław Banaś – były zawodnik
       i wieloletni działacz Automobilklubu Krakowskiego.
       Pierwsze starty rajdowe zaliczył u schyłku lat sześćdziesiątych – pilotował m.in. Ryszarda Piechotę, Edmunda Oprochę, Andrzeja Włocha, Wiesława Nicieję. W Rajdzie Polski 1970 był pilotem niemieckiego kierowcy Bernda Bergmanna (Volvo 142 S).
       Jako działacz był m.in. członkiem zarządu Automobilklubu Krakowskiego (1987-1991) oraz dyrektorem 14. Rajdu Krakowskiego (26-28 maja 1989). W latach 1986 i 1987 wygrał klasyfikację generalną Rajdu Żubrów.
       Mieczysław Banaś był także pierwszym prezesem, a potem honorowym prezesem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, która z jego inicjatywy została reaktywowana w roku 1989.

       Uroczystości żałobne odbędą się w Krakowie we wtorek 22 sierpnia. Najpierw o godz. 12 msza św. w Bazylice Mariackiej, potem o godz. 13;30 kondukt pogrzebowy wyruszy od bramy Cmentarza Rakowickiego do rodzinnego grobowca.

       Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia


       Zarząd i członkowie Automobilklubu Krakowskiego


        2017-08-02 20:32

        Zmarła Katarzyna Jopek-Trzop


        „Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania
        Tak jakbyś nie chciała swym odejściem smucić
        tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
        że masz niebawem z dobrą wiadomością wrócić”

        Ks. J. Twardowski
        Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
        że w dniu 1 sierpnia 2017 r . odeszła od nas na zawsze

        Ś.P
        Katarzyna Jopek-Trzop        Kasia przez wiele lat pracowała i działała w Automobilklubie Krakowskim,
        współorganizowała dziesiątki rajdów Mistrzostw Polski, KJS dla Amatorów Sportu Samochodowego. Zawsze uśmiechnięta, pogodna, serdeczna i chętna do pomocy innym, służyła swoja radą i doświadczeniem.
        Taka pozostanie w naszej pamięci, bo jak powiedział Ks. Twardowski - „Można odejść na zawsze, by stale być blisko...”

        Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w poniedziałek 7 sierpnia 2017r o godzinie 11.00 w kaplicy na cmentarzu w Wieliczce, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.

        Mężowi Januszowi i Rodzinie
        składamy słowa wsparcia
        i wyrazy szczerego współczucia


        Przyjaciele , Koleżanki , Koledzy , Zawodnicy
        oraz Zarząd Automobilklubu Krakowskiego


         2017-06-07 19:05

         MERCATOR TRIAL

         W 2017 roku Automobilklub Krakowski podpisał umowę reklamową z Firmą Mercator jako sponsorem Zespołu Mercator Trial.
         Informacje o zespole

          Kontakt

          Automobilklub Krakowski
          31-979 Kraków
          ul.Klasztorna 1

          Godziny pracy biura:

          poniedziałek: 10:00 - 16:00
          wtorek, środa, czwartek, piątek: 9:00 - 15:00

          tel./fax: +48 12 411 89 63
          kom.: 697 97 72 79
          biuro@automobilklub.krakow.pl

          Przeglądy rejestracyjne samochodów do 3,5t:

          tel.: +48 12 644 01 56
          pon-pt: 7:00 – 17:00
          sob: 7:00 - 13:00

          Naprawa Pojazdów:

          tel.: 797 775 713
          pon-pt: 10:00 - 18:00

          Księgowość:

          tel.: +48 12 411 43 36